Noc vědců

Co je Noc vědců?

Noc vědců je vědecko-popularizační akce, která zábavnou formou umožňuje široké věřejnosti nahlédnout pod pokličku vědy. Tato jediněčná akce, která se v České republice koná již od roku 2005, dává lidem příležitost poznávat vědu, hrát si s ní, pochopit mnohé jevy a vyzkoušet si různé vědecké pokusy. Na jeden večer otevírá brány vědeckých institucí a univerzit a dává příležitost poznat blíže vědce, jejich práci a zejména její důležitost pro naši společnost.

Noc vědců na Masarykově univerzitě se poprvé konala v roce 2007, a od té doby se stala očekávanou událostí každého brněnského podzimu. 

Noc vědců 2018: 100 let české vědy

Tématem letošní Noci vědců je 100 let české vědy, což je propojeno s oslavami 100. vyročí založení České republiky.  Hlavní náplní programů budou ty největší české úspěchy, vynálezy, pokusy a osobnosti. Letošní akce poskytuje také prostor pro výstavy mapující vývoj české vědy v letech 1918-2018. Perfektní příležitost pro vzpomínání, porovnávání a oceňovací neustále inovace.

Noc vědců v Brně: http://www.nocvedcuvbrne.cz/
Ostravská noc vědců: http://ostravskanocvedcu.cz/
Noc vědců na dalších místech v ČR: http://noc-vedcu.cz/

Noc vědců 2018 na Masarykově univerzitě

Téma 100 let české vědy představí všech 9 fakult Masarykovy univerzity a 5 pracovišť v celkově 7 vědeckých zónách. Pragram zahrnuje vědy přírodní, humanitní, technologické i ekonomické. Fakulty se představí v nejmodernějších laboratořích, prostorných posluchárnách a zrenovovaných prostorech. V hledáčku vědy budou nejnovější experimenty a výzkumy, stejně jako pokusy, vynálezy a osobnosti, které se zasloužily o vznik a vývoj vědy v českém prostředí. Jedním ze stěžejních témat tohoto roku je neustálá inovace, kterou v porovnání let 1918-2018 můžeme adekvátně pozorovat a posoudit.

Program

Noc vědců na MUNI v číslech

1

den

7

míst v Brně

135

akcí v programu

6000+

návštěvníků každý rok

Koordinátoři

Partneři

Mediální partneři

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info